Tillykke til......


teach to teach har gennem de sidste 20 år certificeret rigtig mange it-instruktører enten på åbne forløb eller lukkede firmaforløb. Alle disse instruktører kan nu skilte med, at de er i stand til at udvikle og afholde brugerkurser efter Herskin-metoden. Certificeringer fra de seneste år er: 

Hillerød Kommune
Bente Toft Østerballe, Bianca Morell Fyrstenborg Petersen, Rie Ingemann Jensen, Sabrina Spangsdorf, Thomas Glæsner, Anni van Hauen, Gitte Femerling og Bodil Helbo Hansen

KMD Momentum
Natascha Snegaard Müller, Flemming Ram, Marianne Borreby Therkildsen, Anja Pauly Green, Lars Nyby Pedersen, Brian Larsen og Sidsel Marie Holm Clemmensen

Albertslund Kommune

Birgitte Lund, Andreas Hedeby Jensen, Annette Ingemann, Torben Kohring, Eve D. Hansen, Carina Kofoed, Henrik Hansen og Anne-Marie Andersen

Banedanmark
Rune Alexander Bregendahl, Andrea Weinberger Michelsen og Signe Westi-Henriksen

Telenor
Tais Lakshman Simonsen, Steffen Conny Aarøe, Mark Philip Fjelking, Jens Linde, Søren Westergaard, Lasse Christensen, Kasper Malev, Christian Nielsen og Klavs Skipper

Kolding Kommune
Emma Schmidt, Lasse Therkildsen, Christina Kjær Jensen, Lene Dinnesen, Anne Linnet, Jeanette Viborg, Mette Ingvorsen, Hanne Kathrine Hedeager, Linda Gottenborg Hansen, Louise Arndt Nielsen, Maria Christina Berg Schwartz, Tina Gunde Hansen og Åse Thomsen

Vejen Kommune
Anne Nygaard Hansen og Conny Velbæk Kristiansen

Ballerup Kommune
Aleksandra Reerman, Jørgen Blom, Maria Lærke Kraft, Tina Bejer Jørgensen, Carsten Theis Gaardboe, Dorte Lis Hansen, Per Berling, Vibeke Dieter Andersen, Stella Pia Abel, Anna Lyngenbo Nissen Ter-Borch, Jan Rüssell Petersen, Lise Demant, Lena Jensen, Kathrine Harden, Lene Billekop, Morten Ingerslev, Berit Steensgaard Larsen, Diana Dechau og Helle Hauge


Gladsaxe Kommune
Charlotte Bønni Bravo, Henning Hornekær, Kenneth Løvet Thomsen, Lenette Møller Jensen, Lisbeth Hoffmann, Lise Fobian, Lissi Oreby Anderson, Nuray Kilic, Pia Van Acker, Sussie Hagsted, Thomas Dam og Tom Andersen

Aabenraa Kommune
Steen Meyer Larsen, Peter Micael Puhlmann, Bit Sloth Petersen, Inge Sönnichsen, Marianne Schøler Nielsen, Sarah Kjeldgaard Mathur og Dennis Prip Hansen

KMD Nexus
Jane Andersen, Maiken Hansson, Anette Arleth, Jan Fenstrup, Yvonne Solgaard Schmidt, Mette Marie Mikkelsen, Kirsten Torp Henriksen, Tove Hougaard Due, Bente Sørensen, Henrik Mossing, Tue Rasmussen, Dorte CarstensenLeila Brogaard, Karina Meyer-Jacobsen, Stina K Johansen, Susanne Elmsted, Jane Zimmer, Mie Enoch, Stine Lou Fehrend, Britta Maach Knudsen, Kåre Reymann, Peter Tang-Pedersen og Mette Flintholm Fink

Københavns Kommune
Pernille Buus Mørkeberg, Tonie Aksel Wentzel, Nazim Erman, Lasse Didriksen, Jonas Tranberg, Steffen Lochmann, Muhammad Kamal, Nanna Ginnerup, Philip Kristian Holst, Morten Strandberg, Michael Hansen, Klaus Petersen, Rikke Hvenegaard Jensen, Iben Plange, Linda Marie Friis Thomsen,Trine Streibig, Gitte Geisler, Dennis Krabbe Sørensen, Robert Dines Rasch, Gitte Ploug Lorenzen, Therese Lykke Scheel, Sandy Møller, Tina Risberg Kielstrup, Mette Juul Hansen, Helle Larsen, Louise Larsen, Solveig Heldt, Brion Wekin,Mette Hirsch, Susanne Kaarøe Brandt, Irene Weiss Pedersen, Camilla M. Nielsen, Tine Larsen, Anette Eg Kristiansen, Hanne E Petersen, Jette Brøndum, Majken Munkgaard Petersen, Else-Marie Rudolph, Lone Fritzbøger, Gitte Arndal, Annita K. Olsen, Karin Mikkelsen, Käthe Birch Jönsson, Lis T. Wienke, Aase Rubek Colberg, Ulrich Roland Rasmussen og Lise Dürr

Fujitsu
Mathilde Rohde, Christian Strande Mogensen, Ole Søndergaard, Brian Andersen Thuesen, Nanna Vinde, Betina Seneberg, Bettina Christiansen, Bettina Thustrup, Tom Andersen, Johnny Ransby, Jakob H. Pedersen, Tommy E. Andersen, Heino Rømer Olsen, Leif Pedersen, Kenan Darilmaz, Jeanette V. Johannesen, Lene Ransby, Camilla Pedersen, Kenneth Thorsen, Morten Ingemann, Dorthe Svendsen Møller, Keld Bodilsen, Susanne Elkjær, Niels-Peder Gjelstrup, Helle Kildahl Møller, Torben Hildebrandt, Anette Rørbæk, Anne-Marie Øllgaard, David Mortensen, Kim Lyngsø, Karsten Nyboe og Tino Salskov Larsen 

NNIT
Jennica Falk, Signe Rønnow Sørensen,  Louise Baunsgaard Koch, Morten Hansen, Marianne Gotfredsen og Sofie Bahnson Witzgall

HK
Helle Aaen Petersen, Bente Glashoff Madsen, Britta Poulsen, Bjarne Nielsen, Daisy Nielsen, Dorte Strange Hagen, Steen Jørgensen, Jane Andersen, Berit Angersbach, Dorte Nielsen, Karsten Hellsten, Lisbeth Andersen, Dorte B. Rasmussen, Niels Bangstrup, Per Bo Raunå, Søren Klok, Bente Frederiksen, Bente Madsen, Birgith Jørgensen, Hanne Mikkelsen, Randi Larsen, Anny Nielsen, Birthe Terp, Linda Reese, Hanne Christensen og Kirsten Kryger

Forsvaret
Gert Jonassen, Lars Almar Jensen, Kim Mølgaard Pedersen, Thomas Grønlund, Annemarie Jørgensen, Birgitte Mathiasen, Ove Nielsen, Jens Gade Jørgensen, Berit Kirstine Olesen, Tine Vibenfeld, Trine Vinther Schmidt, Jennifer Ruth Thomsen, Søren Skov Jensen, Sandra Carina Petersen, Jørgen Christian Kolbe Petersen, Marianne Petersen, Jesper Skriver Borch, Ole Dimpker og Erik Hellbrandt

Hjemmeværnet
Lone Andersen, Torben Møller, Lene Klara Frier, Hanne Them, Bjarne Jeppesen, Jesper Olesen, Per Abildgaard, Bente Guldager, Ole Sørensen, Jan Johannsen og Søren Fisker

Domstolsstyrelsen
Henrik Barfoed, Mona Jørgensen, Anne Marie Vogter, Vibeke Andersen, Helle Jessen, Lillian Nielsen, Lene Poulsen, Christina Buus Østergaard og Maiken Lindberg

Lyngby-Taarbæk Kommune
Stine Due Helsbøl, Pia Jarlø, Bethina Skau, Ulla Petersen, Gitte Møller Petersen, Ole Gregersen, Kirsten Rasmussen,
Peter Dinesen og Tina Koch Ritter

Glostrup Kommune
Sofie Elisabeth Mathiasen, Michael Boile og Morten Frederiksen

Frederikssund Kommune
Jeanette Thelander Andersen, Pernille König-Fonberg, Flemming Terkelsen og Rebekka Arp

Århus Universitet
Marianne Larsen, Thomas Vestergaard, Sissel K. Juveng, Jens Gerner-Schmidt, Mette Kofoed Erichsen, Nina Gøtsch Thiele, Merethe Justesen og Eva Marie Rasmussen

Syddansk Universitet
Line Boye Christensen, Bente Buur Heede, Christina Lindemann Banke, Majken Renneberg Lauvring og Rie Zimmer Rasmussen

Århus Kommune
Randi Busk, Anne-Malene Knopp Stistrup, Mette Birkedahl Christensen, Marianne Lindberg Olsen, Niels Jørgen Jakobsen, Elin Andersen, Stefan Nicolaisen, Gitte Krogh og Steen C. Jørgensen

CSC Scandihealth
Torben Severin Larsen, Gitte Homann Pilgård, Helga Aaboe, Rikke Nielsen, Lotte Rowedder, Annette Elkjær-Nielsen, Conny Wolsgaard, Inge-Lise Christoffersen, Karoline Jansson, Line Michelsen, Ria Hoegh, Trine Madsen, Hanne Merete Morell Sørensen, Ghita B. Tolderlund, Thomas Stuhr Korsgaard, Kirsten Bendtsen, Inger Koreska, Susanne Sørensen, Karina Møller Pørtner, Vibeke Ankerstrøm, Berit Madsen, Jeanette W. Borges, Elisabeth Gjerløv, Annette Greisen, Anders Jakobsen, Lene Kvist, Anette Lihn, John Christiansen, Jane Juul, Helle Stener Hansen, Merete Ingeman, Mie Vølver, Jeppe Højholt-Nielsen, Kirsten Søndergaard, Morten Sonne, Lis Dragsted og Ken Lund

Topdanmark

Trine Lykke Hansen, Lone Nielsen, Louise Kjærbøl, Helene Saurbrey Nielsen, Helle Lykke Ljungmann, Heidi Olin, Irene Rud Mørch, Trine Würtz og Tove Oxager

Arbejdstilsynet
Lene Beckmann Andersen, Lone Andersen, Malene Runge Eschen, Suzan Munch-Andersen, Lone Wimmy Ørum, Gitte Nilsson, Lene Olsen og Jeanett Vinberg Nielsen

Coretech
Henrik Hoe, Michael Skov, Michael Petersen, Jakob Gottlieb Svendsen og Gert Jensen, 

Silkeborg Data
Thomas Christensen, Helle Dideriksen, Jesper Munksø og Pia Hornemann Dohn 

Helse Sør, Ciber og Software Innovation og Joint Collaboration, Norge 
Anne-Marie Lindholdt Bråthen, Solveig Aas, Karine Småstuen, Grethe Medalen, Pia Bratlie, Heidi Olsen, Sigrid Sviland Presttun, Heidi Nergård, Line Yvonne Tønder og Cathrine Storm

Miljøministeriet
Pia Berring, Signe Malberg Ovesen, Christina Ihlemand, Malene Risbjerg Olsen, Birgitte Nielsen, Jesper Falck Hansen, Frank Marcher, Claus Bjørn Madsen, Lars Bo Hansen, Lene Tiedemann, Charlotte Bolvig Birch, Anders Lorenzen, Lene Strøm Pedersen og Helle Østerberg

Nordisk Ministerråd/Nordisk Råd

Annette Assentoft, Hilde Elisabeth Haaland, Åsa Eidenert, Birthe Lien, Kristina Löfs, Michael Rinder, Jonas Lindau, Nancy Pagh og Anne-Marie Jarnelind Münter

Fra de åbne forløb
Karin Rødding Glavind - Siemens Gamesa, Anna-Marie Horneman - EG, Martin Reffstrup Mikkelsen - Formpipe Software, Frederikke Borge, Helle Kimer Mortensen - Grundejernes Investeringsfond, Jeanette Neve Germansen - Syddjurs Kommune, Gitte Højmark - Hjørring Kommune, Lina Bak Birk - Hjørring Kommune, Pernille Vestergaard - Greve Kommune, Sarah Sundell - Frederiksberg Kommune, Stella Borne Mikkelsen - Slagelse Kommune, Tanja Harmsen - Lyngby-Taarbæk Kommune, Katrine Raunsø Larsen - Professionshøjskolen Lillebælt, Helle Glerup Henriksen - Spar Nord, Christina Albrechtsen - Folketinget, Lone Clausen - Folketinget, Caroline Bochsen - Københavns Kommune, Linda Birgitte Greve - Københavns Kommune, Lena Stahl Eriksen - Københavns Kommune, Henriette Bülow la Cour - Københavns Universitet, Katrine Jespersen - Forsvaret, Lars Holck Rosenberg - Vejdirektoratet, Poul Thingholm - Tønder Kommune, Tim Bregning Karlsen - CPH West Uddannelsescenter, Niels Vingborg - Sorø Ældrepleje, Linda Jørgensen - Uddannelsesministeriets IT, Birgit Heie - Schultz Information, Ann Brunk Kragh - CSC, Camilla Skovgaard - KMD, Manja Fischer - Slagelse Kommune, Mette Skov - Capgemini, Mia Andersen - Faaborg-Midtfyn Kommune, Pernille Bechsgaard - RUC, Anne Breson Christensen - Uddannelsesministeriets IT, Mimi Troung - Sundhedsstyrelsen, Lis Ehlers Starup - Sundhedsstyrelsen, Henrik Hebeltoft - SOSU Sjælland, Kim Nisssen - Billund Bibliotek, Mette Pedersen - Kriminalforsorgen,  Lars Christoffersen - Capgemini, Susanne Cornett - Novo Nordisk, Rupert Gay Flint - Rigspolitiet, Per Teis Nielsen - Codegroup, Ulla Bonderup - Amgros, Pernille Dencker Hansen - KL, Peter Kenneth Larsen - Københavns Universitet, Hüseyin Uysal - Rockwool, Jane Kurzweg-Swaffield - Amgros, Lene Christina Dresler - Glostrup Hospital, Helle Nielsen - Sundhed.dk, Pernille Ulrich - VELUX,  Sussie Ballhausen - Danmarks Statistik, Anette Bro - PBJ A/S, Carina Finne Andersen - Udenrigsministeriet, Lisbeth Jepsen - Udenrigsministeriet, Lisbet Larsen - Udenrigsministeriet, Hans Christian Seidelin - Københavns Universitet, Esben Søndergaard - KPMG, Lasse Olsen - Integrationsministeriet, Mette Buntzen - DONG, Henning Matthiesen - TDC, Ketty Jessen - Nationalbanken, Steffen Christensen - Københavns Tekniske Skole, Lone Nedergaard - KMD, Hanna-liz Sørensen, Lisbet Hansson, Karen Jensen, Jesper Nissen, Inge-Lise Svane - alle TietoEnator, Jacob Knudsen - Capgemini, Helene Borgen Markussen - Thy Solutions A/S, John Nielsen - Stibo A/S, Birgitte Søgaard Rønnedal - Odense Universitetshospital, Dorte Jensen - Københavns Universitet, Kirsten Bryde Nielsen - Grundejernes Investeringsfond, Ole Schmidt - Per Aarsleff A/S, Gitte Ulvsbjerg Rasmussen, Charlotte Immergut - Albertslund Kommune, Lone Olstrup - Odense Tekniske Skole, Anni Reinholdt Salomon - Novo Nordisk, Lotte Bjerre - Advokatfirmaet Scheibel, Brian A. Weje - SuperUsers, Jakob Brunse -Itera, Karen Gørnbæk Nielsen - Region Midtjylland, Martin Esmann - Teknologisk Institut, Eva Smidt - FE, Niels Knudsen - AMU Nordjylland, Gitte Nybo Østergaard - Udenrigsministeriet, Conny Thorsted - Dong, René Christiansson - Hvidovre Hospital, Johnnie Krewald - solvo it, Per Darby - HUR, Tove Vibing - Aalborg Psykiatriske sygehus, Inge Hejlskov Busch - Novo Nordisk, Thomas Mejlsing - Vestas, Anders Georg Wittenborg og Joachim Foged - begge Erhvervsskolen Nordsjælland, Rolf Amfelt og Annie Pedersen - begge UNI-C .


teach to teach, Frederiksberg Allè 6D, 3. th., DK-1820 Frederiksberg C., T: +45 2360 1153, E: mwh@teachtoteach.dk, CVR: 78716819